Ski Park Ruzomberok - Malinowe Brdo

 Powrót: Strona Główna


Dojazd - mapa dojazdu do Ruzomberok

Najszybciej do ośrodka można dojechać przez przejście graniczne Chyżne - odległość około 60 km. Znaki prowadzą na Ruzomberoka tam już sporo reklam kierujących na ośrodek narciarski Ski Park.
Parking jest obszerny i jeśli braknie miejsca na górnym to wtedy auta zostają na dolnym z którego regularnie dowozi bezpłatny ski-bus. Z Krakowa są organizowane regularne wyjazdy autobusem na narty z biurem Antałek.
Mapa dojazdu do miejscowości Ruzomberok

Ruzomberok Malinowe Brdo - wyciągi i trasy - mapy i opis 

CZAS OTWARCIA:
8:30 - 16.00

Kolej gondolowa dowozi na górę gdzie do dyspozycji mamy wyciąg krzesełkowy - 4 osobowy i kilka orczyków. Nartostrada prowadzi do dolnej stacji kolejki gondolowej. Trasy dobrze utrzymane i mało kolejek do wyciągów. Na miejscu duża restauracja blisko wyciągów - ale jedzenie "średnie" większość smażona na głębokim oleju. Nie polecam kiełbasy z grilla - wygląda jakby przerobiono "goprowca" (ze względu na czerwony kolor) i budą psa (ze względu na konsystencję). No ale - w sumie można wszystkiego spróbować.


Tereny narciarskie w ośrodku SKI PARK Ružomberok oferują doskonałe warunki dla wszystkich grup narciarzy, co w praktyce oznacza początkujących, doświadczonych narciarzy, ale także fanów stoków ekstremalnych. Ośrodek odpowiadać będzie także fanom narciarstwa szybkiego, ponieważ ośrodek posiada certyfikaty FIS w dyscyplinach: slalom, slalom gigant, super slalom gigant, a wszystkie te dyscypliny zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.
Długość nartostrad jest różna i prezentuje szeroką gamę od prostych 130 i 300 metrowych przez 1000-1200 m na Malinem Brdo aż po 3900 m nartostradę z Malinego Brda do Hrabova do dolnej stacji kolejnki. 

 


W sezonie zimowym ośrodek na sztucznie zaśnieżanych stokach Malinnego oferuje doskonałe warunki dla wszystkich grup narciarzy. Wszystkie nartostrady cechują się wystarczającą szerokością, a w marcu występują idealne warunki do wiosennego narciarstwa na słońcu. Przy dobrej pogodzie ze szczytu Malinô Brdo roztacza się przepiękny widok na wszystkie ważniejsze pasma górskie Słowacji.
Ośrodek narciarski SKI PARK Ružomberok położony jest na zboczach Wielkiej Fatry ponad miastem Ružomberok na wysokości od 545 do 1209 m n.p.m. Ski Park Ružomberok znany jest ze swojego doskonałego położenia geograficznego, z uwagi na fakt, że miasto Ružomberok leży przy głównym ciągu turystycznym Żylina – Wysokie Tatry.

 

Bramą wstępną do ośrodka jest miejska dzielnica Hrabovo (oddalona od centrum miasta jedynie o 1 km). Z Hrabova można dostać się na Malinô Brdo nowoczesną 8-osobową kolejką kabinową, o długości 1770 m, która w ciągu godziny przewozi 1500 osób. Bezpośrednio w centrum ośrodka położona jest kolejka cztero-krzesełkowa, 2 wyciągi orczykowe oraz 4 wyciągi dla początkujących i dzieci. W każdy weekend podczas ferii dla turystów ośrodka organizuje się interesujące imprezy i konkursy dla całej rodziny (snowtubing – jazda na specjalnej oponie gumowej, lodowa wieża – coś dla tych, którzy chcą wypróbować podstaw wspinaczki górskiej, różne konkursy w jeździe na nartach, snowpark dla dzieci itp.).

Mapy tras Ski Park Ruzomberok

                  
                   Mapa tras Ruzomberok - Malinowe Brdo

Ceny karnetów - skipassów

Karnet dzienny kosztuje 450 koron - w szczycie sezonu są wyższe ceny - 690 i 750 koron.
Pełny cennik na stronie ośrodka Ski Park Ruzomberok

Kamery LIVE ze stoków: Ski Park Ruzomberok

 

Kamera on-line Ruzomberok

Pełne informacje na stronie ośrodka Skipark.sk

Powrót: Góra strony
Powrót: Strona Główna