Tatrzańska Łomnica - Tatranska Lomnica


Zobacz inne ośrodki na Słowacji
Nowa wersja strony: www.nartynaslowacji.com.pl

 

 Powrót: Strona Główna


Dojazd - mapa dojazdu Tatrzańskiej Łomnicy

Tatrzańska Łomnica leży bardzo blisko polskiej granicy. Najprościej do Tatrzańskiej Łomnicy dojechać z przejścia granicznego w Łysej Polanie. 21 km od granicy, za wsią Tatranska Kotlina, należy skręcić na prowadzącą wzdłuż południowego podnóża Tatr Wysokich Drogę Wolności (Cesta Slobody). Stąd do Łomnicy jeszcze 8 km.
Mapa dojazdu do miejscowości Tatrzańska Łomnica

Wyciągi i trasy - mapy i opis 

CZAS OTWARCIA:
8:00 - 15.30
Czarna trasa do 14.30

Tatranská Lomnica (Tatrzańska Łomnica) była pierwszą miejscowością uzdrowiskową w całych Tatrach. Jest niewielka i ma swój charakter. Ostatnie inwestycje w ośrodek narciarski z pewnością zmienią ten stan rzeczy. Tatrzańska Łomnica z roku na rok staje się coraz większym i bardziej profesjonalnym ośrodkiem narciarskim na Słowacji

 Do dyspozycji parkingi blisko wyciągów z centrum miasteczka. Zakupione karnety obowiązują również na terenie ośrodka Strybské Pleso i Smokowiec. Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i ski serwisy. Pogotowie górskie, lekarz, apteka, kawiarnia internetowa, kantory wymiany walut, przechowalnia bagażu i sklepy.
Tatrzańska Łomnica doświadczyła 20.11.2004 ogromnych zniszczeń - jak okiem sięgnąć wszędzie widać pozostałości po huraganie, połamane kikuty drzew, miejscami jeszcze powalone drzewa i wszędzie wykarczowany teren po lesie - tzw.wiatrołomy. takie widoki towarzyszą na trasie do Smokowca i dalej do Szczyrbskiego Pleso. Więcej info i zdjęcia o tym huraganie. 

Warunki pogodowe
Położenie na południowo - wschodnich stokach, przez co trasy narażone są na działanie promieni słonecznych. Mimo to dogodne, wysokie położenie regionu ma wpływ na długość sezonu, który trwa od listopada do maja.

Wyciągi i stoki
Tatrzańska Łomnica Tatranská Lomnica - Jamy (położone na drodze do miejscowości Smokovec, obok skoczni na zachód od góry Lomnica) oraz większy Skalnaté Pleso - Lomnické sedlo.
Z dolej stacji możemy wyjechać aż na wysokość 2189 m n.p.m. Służy do tego koleją gondolowa i tam mamy do dyspozycji wyciąg krzesełkowy na Lomnickie Sedło i pięną szeroką ale wymagająca czarną trasę oznaczoną numerem 7.
Natomiast na dół mamy trasę czerwoną, miejscami dość wąską przez co w godzinach popołudniowych na niektórych fragmentach mogą być muldy. W dolnej części mamy trasy niebieskie obsługiwane przez wyciąg krzesełkowy. Niedawno otworzono kolejny wyciąg krzesełkowy. Łącznie mamy 3 takie nowe krzesełka w Łomnicy. Pełną listę wyciągów można zobaczyć tutaj

Wartą zobaczenia i odwiedzenia jest wycieczka małą kolejką prowadzącą na sam Łomnicki Szczyt (2634 m n.p.m)
Na górze roztacza się przepiękna panorama na Tatry, oraz na dolinę. To koniecznie trzeba zaliczyć!

Narciarstwo zjazdowe
Dla początkujących - wyciągi i łatwe trasy zjazdowe. Szkoła narciarska.
Dla mniej zaawansowanych - szczególnie niebieskie trasy w ośrodku Tatrzańska Łomnica Tatranská Lomnica - Jamy. Niezapomniane długie szusowanie na najdłuższej trasie mierzącej 2000 m.
Dla średniozaawansowanych - wybór tras czerwonych przy kolejce gondolowej i wyciągu Jamy.
Dla zaawansowanych - możliwość wypróbowania sił na czarnych trasach zjazdowych w ośrodku Skalnaté Pleso, z których jedna jest najbardziej stromą trasą w Tatrach.


Galeria zdjęć z Tatrzańskiej Łomnicy

Mapy tras Tatrzańska Łomnica

                   
  Mapa tras Tatrzańska Łomnica

Ceny karnetów - skipassów w Tatrzańskiej Łomnicy (dotyczy wszystkich ośrodków Wysokie Tatry)

W zależności od sezonu ceny są proporcjonalnie wyższe niż w Polsce. Skipass dzienny to okolice 28-33 Euro dla osoby dorosłej dla Juniorów 22-26 Euro. Do wyboru są rożne warianty skipassów. Skipass obowiązuje na terenie: Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica • Štrbské Pleso • Starý Smokovec. Pełny cennik ośrodka Vysokie Tatry

Kamery LIVE ze stoków Tatrzańska Łomnica

Kamera Lomnický Štít, Vysoké TatryKamera SNámestie Svätého Egídia, Poprad

Skalnaté Pleso, Vysoké Tatry

Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Štrba

Štrbské Pleso, Štrba

<>

 

Pełne informacje na stronie ośrodka Vysokie Tatry

Powrót: Góra strony
Powrót: Strona Główna